top of page

 

 

 

 

 

 

Švédská firma Hägglunds se již od roku 1960 zabývá navrhováním a výrobou hydraulických systémů ( hydr.motorů, řídících jednotek, hydraulických ventilů...), ale také výrobou hospodářských a vojenských vozidel. Z dílen švédských inženýrů pochází také legendární model BV206, jehož prodejem a servisem v rámci České a Slovenské republiky se firma Montrago zabývá.

První modely BV206 sjely z výrobních linek firmy Hägglunds počátkem 70-tých let. Svou technickou spolehlivost a odolnost prokázal a dodnes stále prokazuje na všech světových kontinentech od polárních oblastí severní Ameriky, Evropy a Asie, pouštní pustiny Asie a Afriky až po nejdrsnější kontinent-Antarktidu. O pohon se stará zážehový motor Ford nebo vznětový motor Mercedes prostřednictvím automatické převodovky. Ta je napojena na přídavnou převodovku s možností pomalého a rychlého chodu. Poháněny jsou obě dvojice pásů s možností uzavření jejich diferenciálů obou vozových jednotek. Zatáčení vozidla je narozdíl od klasických pásových vozidel, kde je přibržďován vždy jeden pás, řešeno natáčením kloubového spojení obou vozových jednotek.

Díky  jednoduché konstrukci zadního vozu je možné se přizpůsobit potřebám zákazníka a modifikovat stroj k jeho plné spokojenosti z maximálního využití.
 


 

 

 

Logo - Hagglunds - Modre.jpg
Sketch - BV206
bottom of page